Nasz zespół

Pokaż
Paulina Sielska

Paulina Sielska

Opiekun Pacjenta
Studentka Kosmetologii w Uczelni Społeczno-Medycznej w Warszawie. W Centrum Medycznym Your Med wita naszych pacjentów i zapewnia sprawne funkcjonowanie placówki na co dzień.
W pracy ceni sobie najbardziej miłą atmosferę, dlatego jej uśmiech i uprzejmość jest dobrze znana naszym pacjentom. Chętnie i wnikliwie odpowiada na wszystkie pytania, koordynuje program szczepień przeciwko COVID19 oraz grypie. Niesie pomoc w każdej sprawie, kompetentna, codziennie stara się, by nasi pacjenci czuli się w Your Med najważniejsi. Pasjonatka zdrowego trybu życia, przez wiele lat trenowała wschodnio-azjatycką sztukę walki o nazwie Viet Boxing odnosząc na tym polu spore sukcesy w kraju i zagranicą. Obecnie zafascynowana także wspinaczką ściankową, którą uprawia w weekendy.
Alicja Szewczyk-Żołędowska lek. med.

Alicja Szewczyk-Żołędowska

Internista, lekarz medycyny estetycznej, medycyna podróży
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Od 2005 roku pracuje w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. W 2019 roku dołączyła do zespołu lekarzy Centrum Medycznego Krajmed w Warszawie. W Centrum Medycznym Your Med realizuje swoją kolejną pasję, którą jest medycyna podróży.
Od wielu lat zdobywa wiedzę na temat występujących zagrożeń zdrowotnych i właściwych działań profilaktycznych przed wyjazdem oraz w trakcie pobytu w każdym zakątku świata. W pracy z pacjentami koncentruje się na precyzyjnym doborze odpowiednich szczepień, które zapewnią im komfort podróży i bezpieczny pobyt w odmiennych warunkach klimatycznych i sanitarnych. Doktor Alicja Szewczyk-Żołędowska to doświadczona specjalistka, osoba dynamiczna, wszechstronna, ciekawa świata i ludzi. Wierzy w siłę holistycznego podejścia do zdrowia, przekrojowego spojrzenia na potrzeby organizmu i konieczność zachowania równowagi w sferze psychicznej i fizycznej. Od ponad 20 lat uprawia tai chi i regularnie bierze udział w zawodach w tej dyscyplinie. Swoją pasję do chińskich sztuk walki przekazuje dwóm synom. Od dłuższego czasu obserwuję, jak bardzo medycyna podróży i tai chi są ze sobą powiązane. Wydaje mi się fascynujące, że obie te „aktywności” dają szansę na długie życie z zachowaniem sił witalnych i równowagi psychicznej.
Justyna Olszewicz

Justyna Olszewicz

Higienistka dentystyczna
Aleksandra Wieczorek - Kawka dr n. med.

Aleksandra Wieczorek - Kawka

Dermatolog
Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Oddziale Dermatologii Dorosłych Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie. W 2017 roku uzyskała specjalizację z dermatologii i wenerologii oraz obroniła rozprawę doktorską pt. „Ekspresja receptorów opioidowych w skórze chorych ze świądem mocznicowym”, uzyskując stopień naukowy doktora nauk medycznych.
Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Obok pracy naukowej i praktyki zawodowej przygotowuje publikacje specjalistyczne i prelekcje na konferencje naukowe. W 2015 roku została laureatką International Forum for the Study of Itch (IFSI) Travel Grant for the 8th World Congress of Itch (WCI), Nara, Japan. Jest również współautorką badań o świądzie mocznicowym, które były prezentowane w Japonii. Regularnie bierze udział w kursach i szkoleniach z zakresu dermatologii w Polsce i zagranicą. Posiada certyfikaty i dyplomy m.in. z zakresu kriochirurgii, elektrokoagulacji, dermatoskopii, trichoskopii oraz peelingów chemicznych. Doktor Aleksandra Wieczorek-Kawka specjalizuje się w zabiegach usuwania zmian skórnych (m.in. włókniaków, brodawek łojotokowych i wirusowych, mięczaków, małych znamion). Wykonuje także biopsje skóry. Doskonale posługuje się wideodermatoskopem, który pozwala na wczesne wykrycie zmian przed nowotworowych Leczy choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry, w tym trądzik, łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, łysienie. W Centrum Medycznym Your Med wykonuje również peelingi chemiczne. Znakomicie wykształcona, precyzyjna i ambitna w zdobywaniu wiedzy. W kontakcie z pacjentami uważna, rzeczowa i skupiona na problemie. Jest ceniona za wysoce merytoryczne i profesjonalne podejście, które świetnie współgra z jej empatią i serdecznym podejściem do ludzi.
Martyna Chałupka

Martyna Chałupka

Opiekun Pacjenta
Studentka Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie. W sercu Centrum Medycznego Your Med – recepcji – wita naszych pacjentów i zapewnia sprawne funkcjonowanie placówki na co dzień.
Uśmiechnięta, życzliwa i pomocna kompleksowo troszczy się o potrzeby pacjentów i lekarzy. Cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania, zarządza grafikami lekarzy, umawia wizyty, dba o przestrzeganie procedur i najwyższych standardów pracy. Pomocna w każdej sprawie, kompetentna i zorganizowana codziennie stara się, by nasi pacjenci czuli się w Your Med najważniejsi. Pasjonatka zdrowego stylu życia, aktywna, zawsze w ruchu. W pracy zawodowej kieruje się słowami poetki Mayi Angelou: People will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you make them feel.
Magdalena Piekarniak

Magdalena Piekarniak

Kosmetolog, Opiekun Pacjenta
Absolwentka kierunku Dietetyka na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz kierunku Kosmetologia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Kontynuuje edukację na studiach podyplomowych, na kierunku Kosmetologia Stosowana w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. W Centrum Medycznym Your Med wykonuje zabiegi z zakresu modelowania sylwetki oraz dba o najwyższy poziom obsługi pacjenta.
Pasjonatka kosmetologii interdyscyplinarnej, łączącej zabiegi gabinetowe ze zdrowym stylem życia i prawidłowym odżywianiem. Wierzy w to, że skóra jest odzwierciedleniem stanu organizmu, a skuteczna praca nad jej kondycją rozpoczyna się od zmiany codziennych nawyków i od znalezienia przyczyn, które mogą na nią negatywnie oddziaływać. Kolejnym zaś etapem jest opracowanie planu pielęgnacyjnego, uwzględniającego zabiegi kosmetologiczne, dietę i prawidłową suplementację. Do szczególnych zainteresowań Magdaleny należy prewencja starzenia się organizmu i dietoterapia trądziku. Pacjentki cenią Magdalenę za uważność, precyzję i wysoką kulturę osobistą, ale nade wszystko za wiedzę, co naprawdę działa, a co jest jedynie modnym, ale niekoniecznie skutecznym zabiegiem kosmetycznym. Jako pasjonatka psychologii, potrafi wspierać i motywować swoich pacjentów, by zakończyli terapię w poczuciu satysfakcji z nie tylko wyglądu, ale również ze stylu życia, jaki wybrali.
Kamila Wojtachnik

Kamila Wojtachnik

Kosmetolog, Manager CM Your Med
Absolwentka kierunku Kosmetologia w Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach. Przez ponad 7 lat zdobywała doświadczenie w renomowanych warszawskich klinikach medycyny estetycznej, gdzie oprócz wykonywania zabiegów kosmetologicznych, asystowała też przy zabiegach specjalistycznych. Z Centrum Medycznym Your Med związana od początku jego istnienia.
Wykonuje zabiegi na twarz i ciało, korzystając z wyselekcjonowanych, profesjonalnych preparatów i certyfikowanych sprzętów, gwarantujących bezpieczeństwo i skuteczność. Pasjonatka holistycznego podejścia do zdrowia i urody. Specjalizuje się w indywidualnym doborze terapii skóry twarzy. Stale doskonali swoje umiejętności i zgłębia wiedzę regularnie uczestnicząc w szkoleniach praktycznych i konferencjach. Staranna, uważna i zaangażowana sprawia, że po zabiegach pacjentki wychodzą od nas zadbane, zrelaksowane i zaopiekowane. Kamila Wojtachnik to również utalentowana managerka naszego Centrum Medycznego. Organizuje bieżącą pracę placówki i zarządza grafikami lekarzy. Dynamiczna, profesjonalna i skuteczna w działaniu, codziennie dba o to, by w Your Med każdy pacjent czuł się najważniejszy.
Karina Barszczewska lek.

Karina Barszczewska

Ginekolog, lekarz medycyny estetycznej
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, w 2020 roku uzyskała specjalizację z ginekologii i położnictwa. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej organizowane przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Obecnie pracuje w II Oddziale Ginekologii Onkologicznej w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie – jednym z największych ośrodków onkologicznych w Polsce. W 2019 roku otworzyła przewód doktorski.
Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. Systematycznie uczestniczy w specjalistycznych kursach i szkoleniach, podnosząc swoje umiejętności i poznając najnowsze metody leczenia. Główne obszary zainteresowań naukowych doktor Kariny Barszczewskiej to diagnostyka i leczenie zaburzeń endokrynologicznych, wczesna diagnostyka stanów przednowotworowych i nowotworów narządów płciowych oraz ginekologia estetyczna. Swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu ginekologii i medycyny estetycznej dzieli się w mediach społecznościowych, a zwłaszcza na Instagramie, gdzie z powodzeniem rozwija profil Medycyna_na_obcasach. Jak sama mówi, oddaje w ten sposób dobro, które dostała w życiu od wielu ludzi i chce budować - zwłaszcza w kobietach - przekonanie, że zawsze jest wybór. Wierzy w siłę edukacji, która przyczynia się do właściwego postrzegania samego siebie, pomaga dokonywać mądrych wyborów i budować zdrowe relacje z innymi ludźmi. Doktor Karina Barszczewska to lekarz z niezwykłym podejściem do pacjenta. Wie, jak ważny w leczeniu ginekologicznym jest komfort psychiczny i zaufanie. Profesjonalna, dokładna i rzeczowa. Jak nikt buduje poczucie bezpieczeństwa i potrafi rozładować napięcie u pacjentek, które odwiedzają ginekologa po raz pierwszy.
Marta Błażewicz lek.

Marta Błażewicz

Chirurg, chirurg plastyk, lekarz medycyny estetycznej
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych z Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Lekarskiej. Aktualnie w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej.
Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Od lat zgłębia temat pielęgnacji skóry, specjalizuje się w zabiegach, które przy stosunkowo niewielkiej inwazyjności i wysokim bezpieczeństwie, przynoszą widoczne i naturalne rezultaty. Wierzy w siłę holistycznego podejścia do zdrowia i dobrostanu człowieka: właściwe odżywianie, aktywność fizyczną i pielęgnację. W Centrum Medycznym Your Med wykonuje m.in.: zabiegi mezoterapii, osocza bogatopłytkowego, peelingi, wypełnienia kwasem hialuronowym, lipolizę, nici liftingujące oraz zabiegi z użyciem toksyny botulinowej. Doktor Marta Błażewicz to lekarz zaangażowany i skoncentrowany na pacjencie i jego potrzebach. Komunikatywna, otwarta, życzliwa, a przy tym precyzyjna i rzeczowa. Zawsze szuka optymalnych rozwiązań i potrafi ukierunkować pacjentów marzących o zmianach w wyglądzie. Aktywna w mediach społecznościowych, występuje też jako ekspert w programach telewizyjnych. Jako zapalona podróżniczka, wie, jak łączyć przyjemne z pożytecznym – bierze udział w kongresach medycznych w Polsce i na świecie (m.in. Miami, USA, w Paryżu i Monte Carlo).  
Ireneusz Damek lek.

Ireneusz Damek

Chirurg szczękowy
Przez wiele lat członek zespołu lekarskiego i asystent w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Jamy Ustnej i Implantologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie prowadzi praktykę prywatną. W Centrum Medycznym Your Med przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej i implantologii.  
Jest członkiem międzynarodowych organizacji zajmujących się chirurgią czaszkowo-szczękowo-twarzową: European Association for Cranio-Maxillo-Facial Surgery (EACMFS), Wielka Brytania, International Association of Oral and Maxillofacial Surgeons (IAOMS), Stany Zjednoczone, AO Foundation, Szwajcaria. Odbył staże w Centrum Chirurgii Ortognatycznej i Implantologii w Johannesburgu (RPA) oraz w AZ Sint-Jan w Brugii (Belgia). Uczestniczył w kilkudziesięciu szkoleniach i kursach na całym świecie z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej i implantologii. Doktor Ireneusz Damek to niezwykle doświadczony operator, którego umiejętności i wiedza praktyczna pozwalają przeprowadzać nawet najbardziej skomplikowane zabiegi pewną i precyzyjną ręką. Swoich pacjentów – zarówno dzieci, jak i dorosłych – otacza fachową opieką, a leczenie prowadzi według najwyższych standardów europejskich i światowych. Doktor Damek to lekarz konkretny i rzeczowy. Ceniony za przejrzysty sposób komunikowania trudnych, złożonych zagadnień w procesie leczenia chirurgicznego. Miłośnik najsłynniejszego szczepu Cabernet Sauvignon, o którym opowiada nam z niezwykłą pasją.
Jakub Kulesza lek.

Jakub Kulesza

Specjalista w chirurgii ogólnej oraz chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej
Absolwent I Wydziału Akademii Medycznej w Warszawie. W 2015 roku uzyskał tytuł specjalisty w chirurgii ogólnej, a w 2020 roku tytuł specjalisty w chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Obecnie pracuje w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytucie Badawczym, w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej, gdzie realizuje program specjalizacji chirurgia onkologiczna. Od 2020 roku w zespole lekarskim Centrum Medycznego Your Med.
Chirurg wszechstronny, którego pasją jest medycyna estetyczna. Specjalizuje się w chirurgii plastycznej twarzy, piersi, plastyki brzucha oraz liposukcji i zabiegach modelowania ciała. Swoją wiedzę i doświadczenie nieustannie uzupełnia podczas kursów, szkoleń i praktyk w ośrodkach referencyjnych w Polsce i za granicą (m.in. Klinika Chirurgii w Natal, Brazylia, Klinika Chirurgii Chung Shan Medical University, Tajwan). Wieloletni wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uczelni Łazarskiego w Warszawie oraz prelegent licznych konferencji naukowych. Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Doktora Jakuba Kuleszę pacjenci stawiają za wzór, gdyż łączy w sobie talent, bogatą wiedzę i doświadczenie z całym wachlarzem najlepszych cech człowieka. Ma świetny kontakt z ludźmi – potrafi słuchać, jest rzeczowy i cierpliwy. Zaangażowany na każdym etapie leczenia: od diagnozy, przez zabieg, po opiekę pooperacyjną. Słynne jest jego niezwykłe wyczucie estetyczne („perfekcyjne szwy, minimalnie widoczne blizny, naturalny efekt”). Zadziwia pacjentów swoim oddaniem, gdy dzwoni do nich i sprawdza postępy w rekonwalescencji.
Piotr Sznelewski lek.

Piotr Sznelewski

Dermatolog, lekarz medycyny estetycznej
Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu oraz Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.
Specjalizuje się w zabiegach laserowych w zakresie dermatologii i medycyny estetycznej. Terapie prowadzone za pomocą urządzeń wykorzystujących zjawiska biofizyczne (ultradźwięki, światło, prądy elektryczne) to jego naukowa pasja, która go motywuje do nieustannego zgłębiania wiedzy. Był wielokrotnie zapraszany do wygłoszenia wykładów eksperckich oraz do uczestnictwa w cyklach szkoleniowych dla lekarzy z zakresu laseroterapii i innych źródeł energii, wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Jest autorem wielu publikacji poświęconych tej tematyce. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, wykładowcą i koordynatorem zajęć w Podyplomowej Szkole Medycyny Estetycznej PTL, współorganizatorem Kongresów Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, uczestnik kongresów zagranicznych, przedstawiciel Polski w European Medical Laser Association (EMLA). Doktor Piotr Sznelewski wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie w leczeniu pacjentów z powikłaniami po nieudanych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki niezwykłej umiejętności nawiązywania relacji i serdecznemu usposobieniu, daje pacjentom poczucie bezpieczeństwa, które jest kluczowe w efektywnej terapii. Dobry duch Centrum Medycznego Your Med, który wierzy w siłę edukacji i nie pozwoli, byśmy przegapili jakąkolwiek nowinkę w kwestii laserów medycznych.
Agnieszka Wiślińska lek. dent.

Agnieszka Wiślińska

Stomatolog, endodonta
Absolwentka Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Akademii Medycznej w Lublinie, specjalizuje się w stomatologii zachowawczej, protetyce i endodoncji. Współwłaścicielka i najpiękniejszy uśmiech Centrum Medycznego Your Med.
Od ponad 10 lat zajmuje się leczeniem kanałowym z wykorzystaniem mikroskopu. Ukończyła cykl szkoleń Curriculum Endodontyczne pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Szkolenia te są skierowane do lekarzy stomatologów, którzy w swojej praktyce zawodowej chcą wykorzystywać najnowszą wiedzę specjalistyczną i zaawansowaną technologię oraz chcą leczyć zgodnie z wytycznymi wiodących towarzystw endodontycznych. Doktor Agnieszka Wiślińska nieustannie wzbogaca swoje doświadczenie zawodowe poprzez udział w szkoleniach i kursach w Polsce i zagranicą. Oprócz endodoncji zgłębia również zagadnienia związane z dysfunkcjami stawu skroniowo-żuchwowego, zaburzeniami okluzji oraz bruksizmem. Jako lekarz stomatolog na pierwszym miejscu stawia komfort, poczucie bezpieczeństwa i satysfakcję pacjentów oraz jak najlepsze efekty estetyczne przeprowadzonych zabiegów. Uważa, że w stomatologii nie ma dwóch identycznych sytuacji i dla każdego pacjenta opracowuje indywidualny, kompleksowy plan leczenia. Podejmuje się leczenia także trudniejszych stanów i swoim spokojnym, życzliwym nastawieniem wpływa na dobre samopoczucie pacjentów. Wielu z nich zostaje z Your Med dłużej, korzystając z szerokiej profilaktyki.
Patrycja Wiślińska lek.

Patrycja Wiślińska

Dermatolog, lekarz medycyny estetycznej
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. W latach 2007-2015 członkini zespołu lekarskiego w Klinice Dermatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, jednej z najlepszych klinik w Polsce. Od 2017 roku współtworzy Centrum Medyczne Your Med, nadając mu niepowtarzalny charakter i wyznaczając kierunki rozwoju.
Doświadczenie zawodowe z zakresu dermatologii zdobywała w ośrodkach medycznych w kraju i na świecie, m.in w St. Vincent’ s Hospital Sydney, Australia oraz w Allergic Diseases Asthma & Immunology Clinic, Knoxville, Stany Zjednoczone. Członkini European Academy of Dermatology and Venereology (EADV) oraz International Dermoscopy Society (IDS). Aktywnie uczestniczy w szkoleniach podyplomowych, prowadząc wykłady z zakresu medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Na bieżąco śledzi doniesienia naukowe w zakresie dermatologii i stosuje w codziennej praktyce aktualne wytyczne autorytetów w tej dziedzinie. Specjalizuje się w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej (m.in. peelingi medyczne, toksyna botulinowa, kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, mezoterapia, lipoliza) oraz w wysokozaawansowanych metodach laseroterapii i dermatochirurgii. W polu jej szczególnych zainteresowań znajdują się wczesna diagnostyka stanów przednowotworowych i nowotworów skóry z wykorzystaniem nowoczesnych nieinwazyjnych metod obrazowania skóry, takich jak dermatoskopia i wideodermatoskopia. Doktor Patrycja Wiślińska cieszy się zaufaniem, szacunkiem i sympatią pacjentów. W swoich działaniach zawsze kieruje się empatią i jako lekarz z powołania często poświęca chorym swój wolny czas. Szuka rozwiązań w każdej, nawet najbardziej złożonej sytuacji, zjednując sobie przyjaciół wśród pacjentów. Miłośniczka podróży, sztuki, piękna i harmonii, w pracy zawodowej i w życiu wyznaje zasadę mniej znaczy więcej.
Ewa Żochowska - Kania lek.

Ewa Żochowska - Kania

Ortodonta
Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Doświadczony lekarz ortodonta, członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Znakomity praktyk, w Centrum Medycznym Your Med zajmuje się leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych.
Dzięki wieloletniej praktyce osiąga doskonałe efekty w leczeniu. Potrafi dobrać najwłaściwszy dla danego pacjenta program leczenia i zastosować optymalne rozwiązania. Gruntowna wiedza, znajomość najnowszych metod i technik, rzetelność i profesjonalizm zapewniają pacjentom komfortowy przebieg leczenia ortodontycznego i w rezultacie – pełną satysfakcję z efektu końcowego. Doktor Ewa Żochowska-Kania jest ceniona za swoje zaangażowanie podczas każdej z wizyt oraz życzliwy i spokojny kontakt z pacjentem. Rozumie, jak ważny jest dla pacjentów efekt wizualny. Odpowie na każde pytanie, starannie omówi proponowany proces leczenia i rozwieje ewentualne obawy.