Strefa wiedzy

V-Laser - nowość w Your Med

V-Laser - nowość w Your Med

V-LASER – kompletne rozwiązanie dla redukcji zmian naczyniowych zmian pigmentowych oraz odmładzania skóry

V-laser to obecnie najnowocześniejszy i
najskuteczniejszy laser w swojej klasie.
Urządzenie to służy do usuwania bardzo zróżnicowanych
problemów naczyniowych.

Wszechstronność zastosowań i moc V-lasera pozwalają na terapię dużo szerszej gamy patologii naczyniowej, niż zapewniały to dotychczas stosowane lasery naczyniowe – widocznych naczynek na twarzy, szczególnie na skrzydełkach nosa, teleangiektazji, unaczynionych blizn, wrodzonych malformacji naczyniowych, poszerzonych naczyń na kończynach dolnych i rumienia na twarzy, który u osób młodych jest wyrazem żywej gry naczynioruchowej, a u osób starszych może poprzedzać lub towarzyszyć trądzikowi różowatemu.

O wyjątkowości urządzenia decyduje również innowacyjna technologia chłodzenia, która zapewnia Pacjentowi bezpieczeństwo i komfort w trakcie wykonywania zabiegu. Ciągłe chłodzenie skraca czas rekonwalescencji oraz minimalizuje ryzyko powikłań, zaś efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

V-Laser jest długo impulsowym laserem Nd:YAG KTP przeznaczonym do szerokiego stosowania w zabiegach zamykania naczyń oraz usuwania zmian pigmentowych skóry i naskórka. Laser emituje energię w postaci impulsów światła o bardzo wysokiej mocy i dużej stabilności powtarzania.

Laser KTP dostarcza promieniowanie o długości fali 532 nm, powodując zjawisko fototermolizy w płytko położonych zmianach. Zabiegi tym laserem charakteryzują się wysoką efektywnością kliniczną oraz stosunkowo niewielkimi skutkami ubocznymi, w postaci zmian termicznych w sąsiednich tkankach.

Laser Nd:YAG dostarcza promieniowanie o długości fali 1064 nm, powodując zjawisko fototermolizy w głęboko położonych zmianach. Za pomocą tego promieniowania możliwe jest zamykanie grubszych lub głębiej położonych zmian żylnych, zarówno na nogach jak i na twarzy. Dodatkowym atutem zastosowania tej długości fali jest możliwość wykonywania zabiegów szeroko znanych pod nazwą Genesis i polegających na termicznej stymulacji kolagenu, w celu przywrócenia pierwotnego napięcia skory.

V-Laser może leczyć wiele zmian skórnych, naczyniowych oraz pigmentacyjnych na pojedynczej sesji zabiegowej. Dobry rezultat kliniczny jako efekt krótkich i komfortowych zabiegów, jest wysoce zadowalający zarówno dla lekarza jak i pacjenta.

V-Laser to w tym momencie jeden z najlepszych dostępnych na rynku laserów tego typu. Łączy w sobie ogromne bezpieczeństwo ze skutecznością zabiegów

— Piotr Sznelewski, Dermatolog

Dwie dostępne długości fali

 • Laser KTP 532 nm z długim impulsem
  Promieniowanie to charakteryzuje się płytkim wnikaniem w skórę i wysokim współczynnikiem absorpcji w hemoglobinie oraz melaninie. Ta długość fali przeznaczona jest głównie do zabiegów zamykania cienkich naczyń i rumienia oraz do zabiegów usuwania zmian pigmentowych.
 • Laser Nd:YAG 1064 nm z długim impulsem
  Promieniowanie to charakteryzuje się głębokim wnikaniem i niskim współczynnikiem absorpcji w hemoglobinie i melaninie. Ta długość fali przeznaczona jest głównie do zamykania grubszych naczyń na nogach i średnich naczyń na twarzy.
 • Laser Nd:YAG 1064 nm z trybem Genesis
  Promieniowanie to charakteryzuje się stosunkowo krótkim czasem trwania impulsu (300 us)
  i przeznaczone jest do stymulacji termicznej fibroblastów i neokolagenezy. Rezultatem takiego oddziaływania jest odmłodzenie i rewitalizacja skory. Główne zastosowanie, to redukcja zmarszczek i porów oraz poprawa tekstury skóry.
polecane zabiegi
Konsultacja dermatologiczna

Konsultacja dermatologiczna